Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na wzrost wagi

zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne, boję się że przytyję. Czy 0,03mg estrogenu w tabletce to dużo i czy mogę przytyć?
KOBIETA ponad rok temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Wzrost masy ciała to jeden z objawów niepożądanych, który może wystąpić podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie ma jednak takiej możliwości, by przewidzieć czy przytyjesz na skutek przyjmowania tabletek. Każda kobieta reaguje bowiem inaczej na antykoncepcję hormonalną. A propos estrogenu w dawce 0,03 to jest to druga w kolejności najniższa dawka występująca aktualnie na rynku (najniższa dawka wynosi 0,02). O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy