Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na wzrost wagi

zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne, boję się że przytyję. Czy 0,03mg estrogenu w tabletce to dużo i czy mogę przytyć?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Wzrost masy ciała to jeden z objawów niepożądanych, który może wystąpić podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie ma jednak takiej możliwości, by przewidzieć czy przytyjesz na skutek przyjmowania tabletek. Każda kobieta reaguje bowiem inaczej na antykoncepcję hormonalną. A propos estrogenu w dawce 0,03 to jest to druga w kolejności najniższa dawka występująca aktualnie na rynku (najniższa dawka wynosi 0,02). O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.