Wpływ tabletki 72h po na ciążę

Witam. Jestem w 8 tyg. ciąży. Jednak martwię się gdyż ok. 72h po stosunku gdy pękła prezerwatywa zażyłam tabletke"120h po". Nie zadziałała widocznie gdyż zaszłam. Teraz martwie się czy ta tabletka ma jakiś wpływ na moją ciąże. Jeden z lekarzy stwierdził, że nie jednak strach pozostał.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę w 100% nie da się określić ewentualnego wpływu tabletki. Konieczne jest pozostawanie pod stałą opieką ginekologa.