WPW i oczekiwanie na zabieg ablacji

Witam! Mam 24 lata i wykryto u mnie WPW i skierowano na zabieg ablacji. Trzeba jednak na niego czekać około 3 miesięcy. Ja czuję się coraz gorzej, serce coraz mocniej i nierówniej bije i mi przeszkadza. Czasami ciśnienie schodzi do 110/ 40 t. 100. Czy taka sytuacja nie jest zagrożeniem życia?

Aleksander Ropielewski

Taka sytuacja nie jest stanem zagrożenia życia. Niebezpieczne są znacznie podwyższone wartości ciśnienia (powyżej 180 mmHg) oraz obniżone (poniżej 50 mmHg)