Wrażliwe oczy na jaskrawe barwy i światło

Witam, Mam następujący problem - od ponad roku moje oczy stały się strasznie wrazliwe na jaskrawe, kontrastowe kolory oraz na światło. Dla przykładu - idąc chodnikiem i patrząc na żółte liście na ziemi aż kręci mi się w głowie. Podobnie prasując koszulę w czarno-białą kratę. Oczy mnie ciągle bolą, często mam je przekrwione. Okulista twierdzi, że muszą to być problemy neurologiczne jednak MR głowy i szyi nic niepokojącego nie wykazało więc czy i jakie mogą być tego przyczyny?

Piotr Pilarski

Jeśli zarówno neurolog jak i okulista nie stwierdzili patologi być może Pani problem jest natury psychicznej. Sugeruję wizytę u psychiatry.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza neurologa, po badaniu oraz przeanalizowaniu już wykonanych badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.