Wrażliwe zęby po założeniu koron

Witam. Rok temu miałam zakładane na wszystkie zęby korony. Na przodzie są pełno ceramiczne i wszystko jest z nimi ok ,a na tył góra i dół są założone na metalu i od samego początku te tylne zęby są bardzo wrażliwe na temperaturę i na słodkie.Używam past i płynów do płukania na wrażliwe zęby ,ale to na chwilę pomaga do puki czegoś nie zjem albo się nie napije zimnego,albo słodkiego.Nie wiem czy coś źle było tam zrobione (nieszczelnie),czy to może moje zęby nie tolerują metalu. Proszę o poradę .

Witam serdecznie,
Opisane objawy mogą świadczyć o nieszczelności koron, odsłoniętych szyjkach lub o podrażnionej miazdze (zbyt cienkiej warstwie zębiny). Konieczna jest dalsza diagnostyka - najlepiej udać się do lekarza, który wykonywał te korony.
Szansa na nietolerancję metalu jest bardzo mała.

Proszę wrócić do gabinetu w którym były osadzane korony i przedstawić istniejący problem lekarzowi. Może to być sytuacja przejściowa, lub będzie konieczna wymiana koron które sprawiają kłopot.