Wrzodziejące zapalenie jelita bez krwawień

4l 8m po operacji raka jelita grubego(g2)(stan po operacji bardzo ciezki,po6 miesiacach nastapila b.duza poprawa,pacjent ma przepukline po operacji, wrzodziejace zapalenie jelita, brak krwawien,1do2 stolcow na dzien;ogolny stan na dzien dzisiejszy dobry).w wyniku badan wykryto ogniska raka gruczolowego w miejscu wyciecia,reszta jelita stan bez zmian . jakie sa rokowania dla pacjenta jezeli nie podejmie sie kolejnej operacji wyciecia ognisk raka? jak dlugo moze zwlekac z wykonaniem operacji?

Witam. Zwlekanie z wycięciem ogniska nowotworu to umożliwienie mu rozsiania się i dramatyczne uniemożliwienie wyleczenia. Bomba cyka i konieczne jest bezzwłoczne usunięcie guza, a ponadto z każdą chwilą zwłoki pogarszają się warunki techniczne operacji.