Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wycięcie jelita: Pytania do specjalistów

Czy 4 miesiące po operacji niedrożności układu pokarmowego możemy starać się o kolejne dziecko?

jestem mamą 9 m bobasa (cc) w lutym br miałam operację niedrożności układu pokarmowego, nie wycięto mi jelita jedynie je "uwolniono" od zrostu. Odwiedziłam chirurga aby ocenił szew. Stwierdził rozstęp mięsni brzucha i przepuklinę w okolicach pępka. Powiedział że... jestem mamą 9 m bobasa (cc) w lutym br miałam operację niedrożności układu pokarmowego, nie wycięto mi jelita jedynie je "uwolniono" od zrostu. Odwiedziłam chirurga aby ocenił szew. Stwierdził rozstęp mięsni brzucha i przepuklinę w okolicach pępka. Powiedział że nie radzi tego operować tylko najpierw zajść w drugą ciążę i po ciąży przeprowadzić zabieg gdyż kolejna ciąża doprowadziłaby do tego samego stanu czy 4 miesiące po operacji niedrożności możemy starać się o kolejne dziecko?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jacek Tulimowski
Dr n. med. Jacek Tulimowski

Adenocarinoma infiltrans w wyniku kolonoskopii

W 2010 roku moj tato mial wycietego raka (stopien g2) jelita grubego. w tym miesiacu byla zrobiona kolejna kolonoskopia. wynik histopatologiczny jednego wycinka byl taki adenocarinoma infiltrans. co to oznacza ? jak leczyc?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Grzegorz Luboiński
Dr n. med. Grzegorz Luboiński

Pęknięta wątroba i niedrożność jelit po wypadku samochodowym a możliwość dalszego leczenia

Szukam pomocy,specjalisty chirurga który podjąłby sie leczenia 20-latki.Półtora miesiaca temu miała wypadek samochodowy na skutek czego miała peknietą watrobe.w tydzien po operacji stwierdzono u niej poddroznosc jelit,czego skutkiem były juz trzy operacje,miała wyciety metr jelita cienkiego,Po tzeciej operacji po dwóch... Szukam pomocy,specjalisty chirurga który podjąłby sie leczenia 20-latki.Półtora miesiaca temu miała wypadek samochodowy na skutek czego miała peknietą watrobe.w tydzien po operacji stwierdzono u niej poddroznosc jelit,czego skutkiem były juz trzy operacje,miała wyciety metr jelita cienkiego,Po tzeciej operacji po dwóch dniach popekały jej szwy,potrzebna była kolejna operacja na ktorej znow wycieli kawałek jelita,po kolejnych dwóch dniach wystapiła goraczka i problemy z oddychaniem prosze o pomo
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski
Dr n.med. Ryszard Hanecki
Dr n.med. Ryszard Hanecki

Wrzodziejące zapalenie jelita bez krwawień

4l 8m po operacji raka jelita grubego(g2)(stan po operacji bardzo ciezki,po6 miesiacach nastapila b.duza poprawa,pacjent ma przepukline po operacji, wrzodziejace zapalenie jelita, brak krwawien,1do2 stolcow na dzien;ogolny stan na dzien dzisiejszy dobry).w wyniku badan wykryto ogniska raka gruczolowego... 4l 8m po operacji raka jelita grubego(g2)(stan po operacji bardzo ciezki,po6 miesiacach nastapila b.duza poprawa,pacjent ma przepukline po operacji, wrzodziejace zapalenie jelita, brak krwawien,1do2 stolcow na dzien;ogolny stan na dzien dzisiejszy dobry).w wyniku badan wykryto ogniska raka gruczolowego w miejscu wyciecia,reszta jelita stan bez zmian . jakie sa rokowania dla pacjenta jezeli nie podejmie sie kolejnej operacji wyciecia ognisk raka? jak dlugo moze zwlekac z wykonaniem operacji?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski

Rozwolnienie i konieczność stosowania pampersa po operacji jelita

Moja mamusia jest po operacjii jelita,ma skrucone jelito cienkie i teraz wciaz ma rozwolnienie i bardzo czesto sie zalatwia,musi byc w pampersie co jest uciazliwe dla niej bo to kobieta ktora byla kiedys aktywna ruchowo itp.blagam o pomoc,mama nawet sie godzi na stomie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki

Wyciekanie płynu po operacji guza jelita grubego

Jestem po operacji guza jelita grubego Adenocarcinoma coli exulceratum cum necrosi, guz byl wielkosci 6 cm, wycieli ok 20 cm jelita, operacja byla tydzień temu, po wyciągnięciu drenu po lewej stronie leci jakiś płyn (rzadki jak woda), a od... Jestem po operacji guza jelita grubego Adenocarcinoma coli exulceratum cum necrosi, guz byl wielkosci 6 cm, wycieli ok 20 cm jelita, operacja byla tydzień temu, po wyciągnięciu drenu po lewej stronie leci jakiś płyn (rzadki jak woda), a od dwóch dni ten sam płyn leci z szwa przy pępku Dodam,że półtora miesiąca temu leczyłem się na zapalenie wątroby i lekarz mowił że to może pozostałości tego stanu zapalnego. Jak długo to może potrwać ten wyciek i czy to coś groźnego?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Dr n.med. Ryszard Hanecki
Dr n.med. Ryszard Hanecki

Wyleczone stany zapalne uchyłków jelita grubego wskazaniem do zabiegu wycięcia części jelita

Czy przebyte, wyleczone stany zapalne uchyłków jelita grubego są wskazaniem do zabiegu wycięcia części jelita? Kolonoskopia wykonana w grudniu ub r, potwierdziła uchyłkowość.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Rafał Gryszkiewicz
Lek. Rafał Gryszkiewicz
Lek. RafaĹ Gryszkiewicz
Lek. RafaĹ Gryszkiewicz

Konsekwencje po operacji usunięcia guza brodawki

Witam. Mojej mamie zdiagnozowano guza brodawki Vatera (G1). Jest tydzień po operacji, okazało się ze guz jest w trzustce przy jelicie grubym. Nie wycieli go. Nadomiar złego mama źle się czuje, gorzej niż przed operacja. Wymiotuję brązowym śluzem, strasznie ją... Witam. Mojej mamie zdiagnozowano guza brodawki Vatera (G1). Jest tydzień po operacji, okazało się ze guz jest w trzustce przy jelicie grubym. Nie wycieli go. Nadomiar złego mama źle się czuje, gorzej niż przed operacja. Wymiotuję brązowym śluzem, strasznie ją boli w jamie brzusznej. Czy to mogą być jakieś powikłania po operacji? co robić? Wspomnę ze o dziwo mama została szybko wypisana ze szpitala. proszę o jakąś wskazówkę.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Usunięcie torbieli krezki jelita z resekcją jelita oraz czerwona blizna

Synek ma 3 latka, w kwietniu przeszedł operacje usunięcia torbieli krezki jelita z resekcją jelita, ma bliznę po 8 szwach. Blizna jest czerwona i gruba. Co robić ? smarować czymś?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Grzegorz Luboiński
Dr n. med. Grzegorz Luboiński
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Ataki paraliżującego bólu po wycięciu kawałka jelita cienkiego

4lata temu mój mąż uległ wypadkowi, w wyniku którego wycięto mu około20cm jelita cienkiego.Tramal i loperamid są na porządku dziennym.Jeździliśmy już do chirurgów, gastrologów, neurologów a nawet nie psychologów, jednak nigdzie nie znaleźliśmy pomocy. Nie chodzi nawet o biegunki,... 4lata temu mój mąż uległ wypadkowi, w wyniku którego wycięto mu około20cm jelita cienkiego.Tramal i loperamid są na porządku dziennym.Jeździliśmy już do chirurgów, gastrologów, neurologów a nawet nie psychologów, jednak nigdzie nie znaleźliśmy pomocy. Nie chodzi nawet o biegunki, ale o ataki paraliżującego bólu. Jest to ból brzucha często wymagający wizyty w szpitalu. Robiliśmy rezonans brzucha- nie ma zrostów.Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Spożywanie dżemu po usunięciu fragmentu jelita z powodu zapalenia

witam mialem operacje jelita grubego a dokladnie mialem zapalenie tego jelita i wycieli mi kawalek ,moje pytanie ,czy moge jesc po tej operacji dzem ,marmolade , i czy juz musze miec diete do konca zycia ,czy wszystko wroci do normy po jakims czasie ,dziekuje
odpowiada 3 ekspertów:
Mgr Olga Marzol
Mgr Olga Marzol
Mgr Adrian Kowalewski
Mgr Adrian Kowalewski
Dr Katarzyna Karpińska
Dr Katarzyna Karpińska

Sącząca się rana po operacji ropnia na jelicie

Po operacji ropnia na jelicie i wycięciu wyrostka 11 tygodni sączy sie z rany na szwie i po drenie ropa i osocze było zakazeniebbakteria w szpitalu typu citrobacter freundii usg ok tylko w obrebie powłok jamy brzusznej w linii blizny... Po operacji ropnia na jelicie i wycięciu wyrostka 11 tygodni sączy sie z rany na szwie i po drenie ropa i osocze było zakazeniebbakteria w szpitalu typu citrobacter freundii usg ok tylko w obrebie powłok jamy brzusznej w linii blizny po zabiegu operacyjnym widoczna jest śladową ilośc płynu na dł 13mm do średnicy ok 2 mm czołowo 6 mm czym można w końcu zagoić ta ranę występuje wieczorem 37.00 do 37.4 rano tem w porządku proszę o pomoc w zagajenie rany stosuje neosporin i lampę bioptron i nic
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska

Obawy po operacji guza jelit

Witam, jestem po operacji guza, mam 41 lat nigdy nic mi nie było, nagle w poniedziałek dostałam gorączki 38 st. I ból brzucha po prawej stronie, zabrali mnie doszpitala z podejrzeniem wyrostka, zabrali mnie na operację, dzień po operacji usłyszałam,... Witam, jestem po operacji guza, mam 41 lat nigdy nic mi nie było, nagle w poniedziałek dostałam gorączki 38 st. I ból brzucha po prawej stronie, zabrali mnie doszpitala z podejrzeniem wyrostka, zabrali mnie na operację, dzień po operacji usłyszałam, że to był guz jelita i to zaawansowany, i że mam wycięte pół jelita, lekarka mówiła tak jak by to miał być już koniec, czekam na wyniki, nadal w szpitalu, czuję się już całkiem dobrze, ale strasznie się boję, że to rak, i że to koniec :-(
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Grzegorz Luboiński
Dr n. med. Grzegorz Luboiński

Zapalenie jelita grubego i dieta po usunięciu jelita grubego

witam mialem zapalenie jelita grubego ,i mialem operacje usuneli mi kawalek jelita grubego ,i mam pytanie co mam jest po tej operacji jak dlugo ,i czy musze miec juz diete do konca zycia czy wszystko sie unormuje ,dziekuje bardzo pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Adrian Kowalewski
Mgr Adrian Kowalewski
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn
Patronaty