Wyciekanie płynu po operacji guza jelita grubego

Jestem po operacji guza jelita grubego Adenocarcinoma coli exulceratum cum necrosi, guz byl wielkosci 6 cm, wycieli ok 20 cm jelita, operacja byla tydzień temu, po wyciągnięciu drenu po lewej stronie leci jakiś płyn (rzadki jak woda), a od dwóch dni ten sam płyn leci z szwa przy pępku Dodam,że półtora miesiąca temu leczyłem się na zapalenie wątroby i lekarz mowił że to może pozostałości tego stanu zapalnego. Jak długo to może potrwać ten wyciek i czy to coś groźnego?

Witam , nie znam przebiegu operacji , nie mogę więc autorytatywnie wypowiedzieć się , ale generalnie operacje przeprowadzane w zakresie przewodu pokarmowego a zwłaszcza jelita grubego są zawsze obarczone dużym ryzykiem powikłań większych lub mniejszych i w związku z tym bardziej lub mniej wydłużonym okresem gojenia , proszę zapytać operatorów co myślą o Pana objawach i jakie przewidują scenariusze przyszłości , zż

Witam, nie wiem jak obfity jest ten wyciek, zazwyczaj jest to chłonka (limfa), może się utrzymywać dość długo i mija samoistnie, niekiedy trzeba operować. Oby nie był to mocz wskutek uszkodzenia jakiegoś narządu moczowego (pecherz, moczowód). Uważam, że trzeba pokazać się lekarzowi w ośrodku w którym był Pan operowany. Pozdrawiam RH