Wskazania do diety niskofosforanowej po usunięciu tarczycy

Jestem po usunięciu tarczycy, węzłów centralnych i bocznych lewych z powodu raka brodawkowatego. W maju. Histopat: rak 20mm wszystkie węzły czyste, przytarczyce ocalały.Scyntygrafia szyi i ciała w Zgierzu w sierpniu. Wszystko OK. Wapń, fosfor w normie. Ale czytałam wiele o diecie niskofosforanowej a zapominam zapytać o to lekarzy endo podczas wizyty. Czy mogę się dowiedzieć czy taka dieta mnie dotyczy? Bardzo lubię surową kiszoną kapustę , wędlin nie jadam wcale mięso b.rzadko, biały ser pycha!

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że jeżeli byłaby konieczna taka dieta to lekarz by poinformował. Proponuję skontaktować się z lekarzem endokrynologiem prowadzącym leczenie.