Wskazania do ponownego wykonania badania MRI głowy

Czy w przypadku stabilnego obrazu badaniu MRI głowy wykonanym po 3 muesiącach od pierwszego badania,na którym znaleziono zmiany naczyniopochodne i obszary leukoarajozy) należy kontynuować doagnostykę i robić kolejne badania MRI?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli obraz MRI jest stabilny a pacjent nie ma żadnych niepokojących objawów, kolejne badanie MRI powinno być wykonanie kontrolnie za kilka miesięcy w trybie planowym.