Wskazania do wykonania dodatkowych badań w kierunku PCOS
Witam!Czy do zdjagnozowania PCOS potrzebny jest obraz Usg z licznymi pecherzykami?Od kilku lat cierpie na nadwage mimo stosowania diet i wysiłku fizycznego,wszystkie wyniki sa ok.Od około 3 lat mam problem z nieregularnymi miesiaczkami 19-36 dni,sa bolesne,ciezki Pms,plamienia,tłusta cera na twarzy.Tarczyca jest ok.Jedynie co stwierdzono to insulinoopornosc .w obrazie Usg nie widac torbielowatych jajników.Czy powinnam wykonac jednak dodatkowe badania w tym kierunku?Dziekuje

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
O wykonaniu dodatkowych badań powinien zadecydować lekarz prowadzący mający możliwość zbadania oraz oceny wyników dotychczas wykonanych badań.