Wskazania do zastosowania czopka przeciwbólowego u 6-miesięcznego dziecka

Witam, Mam 6 miesieczna Corke ktorej podajemy antybiotyk majacy na celu niedopuszczenie bakterii do moczu Malej. Niestety Corka ma przy tym biegunke, co podobno jest oczywiste, i odparzona pupe po ciagleym zmienianiu pieluszek, dodatkowo teraz jeszcze doszedl suchy kaszel. Zaczelismy inhalowac Mala ale niestety ma problem ze spaniem. Max 30 minut. Widac po nie< ze jest wykonczona jednak bol nie daje jej zasnac na dluzej. Moje pytanie brzmi : Czy mozemy podac jej czopka przeciwbolowego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie powinno być przeciwwskazań do podania czopka p/bólowego jednak zalecam wizytę u lekarza rodzinnego bądź pediatry. Pozdrawiam