Współżycie bez zabezpieczenia u 18-latki

Witam. Mam 18 lat i kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, wiem, że to było niemądre, bardzo tego żałuje. Zrobiłam to kilka razy 14,15 i 17.11 do wytrysku nie doszło. Ostatni okres dostałam 21.10, mam regularne miesiączki, długość cyklu trwa 28,29 dni. Bardzo się martwię, proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z tego co opisałaś wynika, że planowo powinnaś dostać okres 18 lub 19.11, współżyjąc z chłopakiem kilka dni przed planowaną miesiączką teoretycznie miałaś wtedy dni niepłodne. Szansa, że jesteś w ciąży jest niewielka, ale nie można na 100% tego wykluczyć. Radzę poczekać jeszcze do końca tego tygodnia i wtedy zrobić test ciążowy. Być może teraz okres spóźnia Ci się przez to, że bardzo się stresujesz czy jesteś w ciąży. Na przyszłość radzę pomyśleć o antykoncepcji.
Pozdrawiam