Nieregularne cykle a wykluczenie ciąży

Mam bardzo nieregularny cykl, w zeszłym miesiącu miesiączkę dostałam 21.10 i trwała ona 7 dni, kilka dni po miesiączce moje piersi stały sie bardzo nabrzmiale i wrażliwe na dotyk, wydaje mi sie ze otoczka sutkowa sie powiększyła. Około 17.11 i 19.11 wykonałam testy ciazowe - cyfrowe. Które jasno wykluczały ciąże. Kolejna miesiaczka pojawiła sie 21.11 była obfita i trwała 7 dni. Piersi sa miękkie i mniej wrażliwe na dotyk, martwi mnie to ze urosły... Czy mogę wykluczyć ciąże ??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli testy ciążowe zostały wykonane prawidłowo oraz występuje normalne krwawienie to z dużym prawdopodobieństwem może Pani wykluczyć ciążę. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie.