Współżycie w ostatnim tygodniu przed odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych

Witam, jeśli mam zamiar odstawić tabletki antykoncepcyjne i nie będę współżyć w trakcie 7dniowej przerwy, to czy jeszcze w trakcie ich brania,np. przez ostatnie kilka dni powinnam używać dodatkowego zabezpieczenia by nie zajść w ciążę ? Proszę o odpowiedź

Witam serdecznie. Jeżeli nie planuje Pani współżycia w trakcie przerwy ale pod koniec cyklu antykoncepcyjnego wręcz przeciwnie - możliwy jest stosunek warto zabezpieczyć się dodatkowo prezerwatywą w tym okresie.