Współżycie w środku cyklu a ciąża

W samym środku cyklu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia ,30 godzin po wzięłam Escapelle , 5 dni po dostałam krwawienia, lecz kilka dni potem czuje dziwne uczucie, tzn: pulsujące podbrzusze czy to skutek uboczny tej tabletki czy moze ciąza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości mogą być zarówno wynikiem ciąży jak i może być to wynik zastosowanej tabletki awaryjnej. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Jeśli dolegliwości podbrzusza nie ustąpią, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.