Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wstrząs anafilaktyczny po podaniu Zinacefu

Mam 50 lat trzy lata temu dostałam wstrząsu anafilaktycznego po podaniu dożynym 1 cm zinacefu , od tamtej poru dostaje objawy anafilaksji na NLPZ, nawet po zazyciu 1 tabl. APAPu, uczulam się po kolei na kazdy antybiotyk, którego jest konieczność podania, praktycznie nie ma mnie juz czym leczyć przy infekcjach, a choruję bardzo często, co może być przyczyną mojej dolegliwości i gdzie mogę się udać w celu zdiagnozowania mnie, czy jest to proces odwracalny?Jestem załamana i bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy