Wszczepienie bajpasów a cukrzyca typu II

Witam Serdecznie Moja Mama idzie do szpitala na zabieg wszczepienia bay-pasów przeszła zawał serca bez przetrwałego uniesienia odcinka ST.Miażdżyca tętnic wieńcowych pod postacią choroby trójnaczyniowej.Złożona wada zastawki aortowej niedomykalnosc zastawki mitralnej nadciśnienie tętnicze.Cukrzyca typu ll stan po amuptacji podudzia lewego z powodu stopy cukrzycowej.Moze kto wyrazic Swoją opinie na temam operacji mojej Mamy?pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Pana Mama jest bardzo obciążona, więc operacja wiążę się z dużym ryzykiem, nie napisał Pan wieku... Nie wiem jakiej opinii Pan oczekuje? Bez podstaowych informacji, badania pacjenta trudno wyrazić rzetelna opinię.

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych ale mało znanych i niedocenianych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa.
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli