Wycinanie migdałów a stosowanie leków

witam moja corka od 3 lat ma problemy z migdałami 3 razy konsultowałam się z laryngologiem stwierdził ze trzeba wyciąć oczywiścię nie robiąc żadnych badań na własną rekę zrobiłam wymaz z gardła wyniki sa ze na migdałach Candida sp co to oznacza?poszlam do lekarza przepisal mojej córce nynastine 1ml 4x dziennie czy mam oprócz tego wprowadzić jakąś diete ?i co oznaczaja te dwa plusy ?i czy migdaly mogly sie troche powiekszyc przez to ?Pozdrawiam

Witam.
Wynik wymazu wskazuje na infekcję grzybiczą i Candida to grzyb - drożdżak. Lekarz słusznie przepisał lek przeciwgrzybiczy. 2 plusy oznaczają wielkość kolonii grzyba. Migdałki mogły ulec powiększeniu, jak przy każdej infekcji. Co do diety, myślę, że nie zaszkodziłoby wprowadzenie diety przy chorobach grzybiczych, można ją bez problemu znaleźć w internecie. Wymaga ona jednak wielu wyrzeczeń, jak choćby białe pieczywo, mięso wieprzowe czy słodycze, miód, mleko krowie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Proponuje wybrać jednego dobrego lekarza i trzymac się , tzn.słuchać jego zaleceń ! Ja , na odległość Kr-ów -W-wa , nie znajac i nie badajac pacjentki -zwłaszcza nie znając Jej wieku - nic nie jestem w stanie powiedzieć autorytatywnie!!! - chyba Pani to rozumie? Na moje zmysły - trzeba te migdały wyciąć!!! zż