Wycinki z przełyku u 44-latki

Bardzo proszę o wyjaśnienie tego wyniku. wycinki z przełyku zawierające utkanie gruczołowe odpowiadające śluzówce typu wpustowego z przewlekłym aktywnym naciekiem zapalnym bez metaplazji jelitowej komórek nabłonka walcowatego i bez dysplazji.Wycinki częściowo pokryte są normotypowym nabłonkiem płaskim.Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku, oprócz cech zapalenia, nie ma nieprawidłowości. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Powyższy wynik bez wątpienia proszę jednak skonsultować z lekarzem, który prowadzi Pani/Pana leczenie.