Wyciszanie histaminy w organizmie

Po superostrym ataku pokrzywki (pierwszy raz w zyciu - zazwyczaj reaguje krtaniowo - astmatycznie) wylądowałam w szpitalu, gdzie dostałam steryd (Solu-Medrol). 3 dni prowadzona bylam Zyrteciem - objawy ustapily. Wypisali mnie z przepisana Clatra na okres miesiąca. Czy muszę rzeczywiście miesiąć ją brać? Czy może wystarczą 2 tygodnie by wyciszyć histaminę w moim organizmie? Czy nie bezpieczniejszym lekiem jest Loratadyna? Czy moge w kazdej chwili sie na nią przestawic. Dziękuję i życzę zdrówka :)

Szanowna Pani,
zalecone postępowanie jest prawidłowe i nie ma potrzeby go modyfikowac.Sugeruję cierpliwie przyjmowac zapisane leki i zaufac lekarzom pracujacym w szpitalu.