Wyczucie guzka na piersi a wynik USG

Od pol roku mam niedoczynnosc tarczycy przyjmuje euthyrox.kilka dni temu wyczulam guzek na piersi Z usg wyszl0:w lewej piersi zmiana nieregularna 10x6 mm, zmianaa hypoechogenna12x4 mm.Prawa piers blisko brodawki zmiana hypoechodenna regularna10x6 mm (fa?),zmiana regularna o obnizonej echogenicznosci 17x9mm (fa?)Kilka torbielek do 1cm.Okoliczne wezly chlonne prawa okolica pachowa nieco powiekszone wezly chlonne oprawidlowej budowie.Czy to moze byc rak?Czy moze toprzezte hormony ktore przyjmuje.

Magdalena Mroczek

fa w nawiasie oznacza podejrzenie fibroadenomy czyli zmainy łagodnej.