Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyczuwalny 0,6 cm guzek na jądrach

Witam. Nurtuje mnie jedna rzecz. Otóż jakieś 2 miesiące temu wyczułem guzka na jadrach. Nie poszedłem do lekarza bolało bolało z dnia na dzień. Potem jak poszedłem do urologa i na usg to przestało boleć nic nie boli. A jak urolog wystawił diagnozę że jestem zdrowy to od tamtej pory znowu mnie zaczęło boleć to jądro. Co robić dalej. Urolog powiedział że guzek ma 0,6 cm i jest za mały na operację. Jak się nastawić psychicznie aby mnie to nie bolało. Wtedy byłem w strachu i ból minął, dziś boli.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Radziłbym ponowną wizytę u urologa. Być może guzek ma charakter zapalny, a więc może w chwili obecnej wymagać leczenia przeciwzapalnego. O wszystkim zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy