Wydłużające się cykle przy niedoczynności tarczycy

Witam, mam pytanie odnośnie wyników hormonalnych zanim udam się po interpretację do lekarza. Od 3 miesięcy nie miesiączkuję, ginekolog zlecił mi badania prolaktyny, progeteronu i fT4. Prolaktyna i fT4 są w normie natomiast progeteron wynosi 1,9 czyli tak jakbym miała miesiączkę niedawno. Co to może oznaczać, jakąś chorobę? Przedwczesną menopazuę (mam 21 lat). Dodam, że leczę się na niedoczynność tarczycy i przed zatrzymaniem miesiączki cykle zaczęły się wydłużać natomiast OB wynosi 3

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zaburzenia wymagają pogłębienia diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa w umówionym terminie.