Wydłużenie aorty w badaniu RTG
Co może oznaczać z wyniku badania Rtg, że aorta jest wydłużona? Czy aorta może boleć lub dawać objawy dławieniowo - dusznicowe? Z opisu wynika, że serce jest w normie, a miąższ płucny bez zagęszczeń ogniskowych. Dodaję, że leczę się na nadciśnienie.

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Stwierdzenie w radiogramie "aorta wydłużona" jest opisem zmiany anatomicznej nie mającej znaczenia klinicznego.