Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wydłużona miesiaczka u 49-letniej kobiety

Witam Moje pytanie jest do ginekologa bardzo się niepokoję, mam juz 13 tydzień miesiączkę, mam 49 lat , byłam około miesiąca temu u ginekologa, bo pobolewał mnie brzuch a własciwie podbrzusze,który stwierdził ze wszystko jest w porządku, ta obecna miesiączka jest dziwna, wydzielina jest niezbyt obfita, ale jest i żywa krew a dzisia to juz 12 dzień bardzo boję się , czy lekarz mógł miesiąc temu nie rozpoznać jakiejś poważnej choroby, czy to mogą być zmiany hormonalne przed menopauzą agata t.
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy