Wyginanie ciała przez 2-miesięczne dziecko

witam, jestem mama 2 miesiecznego chłopca, bardzo mnie nie pokoi to ze wygina mocno całe ciało na tył jak banan, bylismy u lek. i stwierdził ze nic mu nie dolega, ale nie do konca mu wierze, synek ma tez przepukline pepkowa wiec zastanawiam sie czy to przez nia moze sie tak wyginac. kładac go na brzuszku bardzo dobrze sobie radzi trzyma długo gówke raczki i nuzki ma bardzo ruchliwe, piastek nie ma zacisniete tylko czasami jak kazde takie małe dziecko, prosze o wskazowki, bo bardzo sie martwie

Witam,
nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, jednakże konsultowałem pytanie z koleżanką, która zajmuje się najmłodszymi od 20 lat. Przepuklina raczej nie ma wpływu na wymienione napięcia. Jednakże są one niepokojące z tego względu, że może to być asymetryczny toniczny odruch, który powinien już wygasnąć lub wzmożone napięcie prostowników grzbietu. Proponuję prywatną konsultację u fizjoterapeuty, który specjalizuję się w leczeniu najmłodszych, który zróżnicuje prawdopodobne dolegliwości i zaleci odpowiednie zabiegi. Pozdrawiam Dziękuję.