Wyhodowano florę fizjologiczną górnych dróg oddechowych Streptococcus viridans i Neisseria spp

Witam mam pytanie odnośnie wyniku badania mojego rocznego synka posiew górnych dróg oddechowych ....Wchodowano florę fizjologiczną górnyc dróg oddechowych Streptococcus viridans i Neisseria spp. Flory patogennej nie wychodowano... czy powinniśmy udać sie z tym wynikiem do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie dziecko ma objawy? i z jakiego powodu było wykonywane badanie? Sądzę, że należy wynik pokazać lekarzowi prowadzącemu aby mógł określić konieczność dalszej diagnostyki. Tak jak wynik wskazuje nie wykryto bakterii chorobotwórczych.