Wyjaśnienie wyniku badania histopatologicznego po przedwczesnym porodzie w 21 tygodniu ciąży

Wita, proszę o wytłumaczenie wyniku z badania hisp. 10.09.14- poród przedwczesny 21 tyg , zapalenie wewnątrzmaciczne, sepsa. 26.01.15 łyżeczkowanie. rozpoznanie Nr 93.8- bardzo siny krwotok po zabiegu. wynik hisp: nr 41538- 41539 kanał-śluz Krew- ropne zapal błony śluzowej szyjki mac z metaplazja płaskonabłonkowa typu condylomata. Fragm bł śluz jamy macicy z cechami polipa hyperplastycznego, Frag błony śluz jamy macicy z cechami proliferacji i mięśniówki gładkiej. Czy to są zmiany nowotworowe

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Są to zmiany przedrakowe (condylomata) oraz o charakterze nowotworowym, zmiany łagodne (polipy). Nie ma powodu do obaw. Wystarczy regularna kontrola u ginekologa.