Wynik badania histopatologicznego po poronieniu u 33-letniej kobiety

Dzien Dobry. Miałam zabieg łyżeczkowania macicy z powodu poronienia. Dziś odebrałam wynik badania histopatologicznego który brzmi" jama- krew- Ropne zapalenie błony śluzowej jamy macicy i doczesnej w stanie martwicy. Ropne zapalenie błony śluzowej szyjki macicy z metaplazją płaskonabłonkową. Fragmenty mięśniówki gładkiej|" Chciałam się spytać co to oznacza i czy to coś poważnego? Co mogło być przyczyną poronienia przy takim wyniku? Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie z powodu infekcji. Proszę udać się do ginekologa.