Wyjaśnienie wyniku badania TK płuc i zmiany pozapalne

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu opisu wyniku TK mojego męża: "w segmencie 3L podopłucnowo ogniskowe zwapnienie 3,5 mm. Niewielkie pasmowezmiany włókniste w segmentach przypodstawnych płuca lewego. Obraz zmian pozapalnych. Pojedyńczy wezeł chlonny przy tętnicy płucnej lewej 10x8 mm. Pojedyńcze węzły chłonne oskrzelowo-płucne po stronie lewej 8x6 mm". Bardzo proszę o informację czy jest to nowotwór i co mamy dalej robić. Z góry dziękuje za pomoc. Anetta Demska

Dzień dobry - opis jest bezpieczny - nie należy się przejmować. Proszę również skonsultować badanie z lekarzem kierującym.