Wyjaśnienie wyniku MRI kręgosłupa u 40-latka
Proszę o wyjaśnienie wyniku z MRI: Poziom L4/L5 olbrzymia centralno-lewoboczna protruzja krążka międzykr. (12x15mm) z uciskiem worka oponowego ( wymiar strz. ok 4mm!) i lewego korzenia nerwowegoL5 oraz zagęszczeniem nici nerwowych ogona końskiego. zwężenie dodatkowo otworów międzykr.?

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.