Wynik i interpretacja badania RM kręgosłupa
Proszę o interpretację RM: "na wysokości L4-L5 szerokopodstawna protuzja krążka międzykręgowego z zaznaczoną redukcją przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego, powodująca zwężenie otworów międzykręgowych, na wysokości L5-S1 dehydratacja krążka międzykręgowego oraz duża centralno-lewoboczna, aktywna przepuklina krążka międzykręgowego, który wypełnia zachyłek boczny, ucika worek oponowy i lewy korzeń nerwowy, sygnał z rdzenia i opon prawidłowy". Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.