Co oznacza przewlekły ból kręgosłupa lędźwiowego i opis rezonansu magnetycznego?
Witam , Mam problemy z przewlekłym bólem kręgosłupa lędźwiowego i zrobiłem sobie RM Opis badania: Niewielkie skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego skierowane w lewo w pozycji leżącej badania. Wysokość trzonów kręgów lędźwiowych prawidłowa. Zwężona przestrzeń międzykręgowa L4/L5 z dehydratacją krążka międzykręgowego. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna, centralna protruzja krążka na głębokość 4 mm, z modelowaniem worka oponowego; dodatkowo niewielkie zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych, co skutkuje zwężeniem zachyłków bocznych, z przewagą po lewej, gdzie lekko modelowany jest lewy korzeń L5. Na pozostałych poziomach zmian nie stwierdza się. Niewielkie przewężenie otworów międzykręgowych L4/L5, pozostałe niezwężone. Końcowy odcinek rdzenia kręgowego o prawidłowym sygnale. Mam pytanie gdzie się udać z wynikiem do jakiego lekarza czy do fizjoterapeuty? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
W związku z faktem, iż wynik badania zobrazował dyskopatię na poziomie L4/L5, należy zgłosić się do lekarza neurologa, neurochirurga lub lekarza rehabilitacji medycznej celek ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.