Wyjaśnienie wyniku posiewu wymazu z gardła

Proszę o wyjaśnienie wyniku posiewu wymazu z gardła.Grzybów drożdżopodobnych - nie wyhodowano Wyizolowane drobnoustroje stanowią florę fizjologiczną nie dającą podstaw do wykonania antybiogramu.Organizmy:Neisseria spp.wzrost-nieliczne, ilość-, szczep-; Staphylococcus spp.wzrost-pojedyńcze, ilość-, szcep-; Streptococcus viridans wzrost dośc liczne,ilość-, szczep-. Co to oznacza?Często boli mnie żołądek i brzuch, w echo serca wykryto mi płyn w osierdziu 4-5mm, CRP mam 4,9, czy to ma jakiś związek

Antybiogram zawsze trzeba wykonać, to Ty za niego płacisz. Może to być choroba reumatyczna wsierdzia w przebiegu paciorkowcowego zapalenia gardła. Zrób ASO i inne badania w kierunku choroby reumatycznej.