Wyjęcie spirali a możliwość ciąży

Witam, Bylam w ciazy 10 lat temu. Dopiero w drugim miesiacu, po siedmiu negatywnych testach mialam wynik pozytywny. Poltora miesiaca temu wyjelam spirale miedziana i powinnam dostac okres 3 tyg temu. Jak dokladnie sprawdzicz czy przypadkiem nie jestem w ciazy? Zrobilam dwa testy ze sklepu i wyszly negatywne. Czy wogole jest mozliwosc zeby zaraz po wujeciu spirali byc w ciazy? Prosze o odpowiedz. Dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie może być Pani w ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie oznaczenia beta-hCG z krwi.