Pierwsza miesiączka po wyjęciu spirali

Witam. Tydzien temu wyjelam wkladke antykoncepcyjna miedziana. Dzisiaj powinnam dostac miesiaczke ale zamiast niej pojawilo sie delikatne plamienie wygladajace jakby bylo jedynie podbarwione krwia. Dodam ze zawsze przed miesiaczka czulam bole oraz brzuch mi puchl. Teraz zadne z tych objawow nie wystapily. Z partnerem nie zabezpieczamy sie od wyjecia wkladki bo chcemy miec dziecko. Czy mozliwe jest ze po wyjeciu spirali tak wyglada pierwsza miesiaczka?

Lek. Tomasz Budlewski

Może wyglądać różnie. Proponuję oznaczyć poziom beta hcg z krwi i udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.