Wykluczenie ciąży bliźniaczej w 9 tygodniu

Witam. W siódmym tc lekarz robiąc usg dopochwowe stwierdził ciążę bliźniaczą. Pokazał mi dwa bijące serduszka i zmierzył oba płody. Wczoraj po dwóch tygodniach, w 9 tc po kolejnym usg dopochwowym okazało się, że to jednak ciąża pojedyncza. Czy mógł wtedy aż tak się pomylić? I dlaczego stwierdził obecność dwóch widocznych, bijących serduszek a teraz jest tylko jeden płód? I dlaczego w opisie usg z wczoraj pod skrótami GS, CRL i YS podaje wymiary pod Avg. i cyferkami jeden i dwa?

Proszę w tej sprawie rozmawiać z ginekologiem, który wykonywał badanie USG. Skoro wcześniej uwidocznił dwa serca, a teraz tylko jedno to albo płód drugi nie został przez niego uwidoczniony (może schował się za pierwszym) lub doszło do obumarcia jednego płodu. To musi Pani wytłumaczyć prowadzący ginekolog włącznie z oznaczeniami skrótów i wynikami z nimi związanymi.