Co oznacza wynik badania w 6-tygodniu ciąży?

Dzień dobry. Po pierwszym USG (wg miesiączki w 6 tygodniu ciąży) p. ginekolog stwierdziła, że nie widzi ruchów płodu. Serduszko jeszcze nie bije. Zapisała mi luteinę dopochwowo i kazała przyjść za 10 dni. Co to oznacza? Na zdjęciu zapisała: YS (+), RSP(-). Proszę o odpowiedź.

W 6 tygodniu ciąży można jeszcze nie widzieć w badaniu USG bicia serca płodu czyli RSP jest ujemny ani także jego ruchu. Zazwyczaj widać to dokładnie od 7-8 tygodnia ciąży. YS dodatni oznacza obecność pęcherzyka żółtkowego czyli ciąży.