Wykonanie kolonoskopii a konieczność pozostania na oddziale dziennym do dnia następnego

Witam serdecznie, Witam serdecznie, dostałem od lekarza skierowanie na oddział dzienny z zaleceniem wykonania kolonoskopii. Czy w związku z tym, że jestem przewlekle chory na padaczkę i pozostaję pod stałą opieką neurologa zlecane będzie pozostanie na oddziale do dnia nastepnego? Dodam, że w moim przypadku istnieje problem natury technicznej z powrotem po kilku godzinach po zabiegu. Nie mam ani z kim wrócić samochodem, ani - bardzo możliwe nikt po mnie nie wyjdzie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam.
Musi Pan to ustalić z lekarzem oddziałowym lub jego przełożonym (ordynatorem).
Trzeba to zrobić za wczasu, żeby nie było nieporozumień i przykrych niespodzianek.
Nie wiem jaki jest kontrakt oddziału z NFZ ale jeśli jest to oddział dzienny to pewnie nie przewidują pozostawiania pacjentów na noc.
Z drugiej strony co robią z pacjentami, którzy wymagają np. obserwacji po zabiegu? Przesyłają ich do oddziału po sąsiedzku?
Sądzę, że w kwestii pozostania kilku godzin dłużej po zabiegu można się porozumieć z oddziałem, można też zaplanować z góry np. opcję transportu sanitarnego.
Moim zdaniem najlepiej dowiedzieć się u źródła tj. skontaktować się z oddziałem, przedstawić swoją sytuację i ustalić plan postępowania.