Wykonanie testu ciążowego po 3 tygodniach od OM

pierwszy test wykonałam po 3 tygodniach od ostatniej miesiaczki wynik negatywny drugi po 7 tygodniach tez negatywny do ginekologa mam termin na koniec lipca i teraz sie stresuje jestem w ciazy czy nie

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Po 3 tygodniach wynik nie zawsze jest miarodajny. Po 7 tygodniach od ostatniej miesiączki powinien być już dodatni w przypadku ciąży. Prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży, ale w 100% nie można też takiej możliwości wykluczyć. Najbardziej czułymi testami są badania z krwi hormonu gonadotropiny kosmówkowej. Pozdrawiam