Wykrycie mięśniaka podśluzkówkowego

Witam. Mam 21 lat, lekarz wykrył u mnie mięśniaka podśluzuwkowego 11x13 mm. Czy oznacza to, że muszę z mężem już zacząć starać się o dziecko? Jakie będą konsekwencje tego, jeśli zdecydujemy się poczekać? Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Obecność takiego mięśniaka w żaden sposób nie obliguje Pani do przyspieszenia starań o dziecko.
Mięśniaki mogą powodować dolegliwości bólowe w okolicy podbrzusza, obfite miesiączki. W przypadku większych mięśniaków mogą utrudniać donoszenie ciąży. Proponuję skonsultować wynik ze swoim ginekologiem, czy nie należałoby takiego mięśniaka usunąć.
Pozdrawiam