Witam Pani Patrycjo. Z jakiego powodu było wykonywane usg. Jeśli polipy były powodem dolegliwości to trzeba będzie rozważyć zabieg. Jeśli przypadkowo wykryte, to można pooglądać = poobserwować, ale też dopiero zabieg odpowie na pytanie jaka jest ich budowa histopatologiczna.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia
60 poziom zaufania
Witam,
zakładając, że nie ma Pani żadnych dolegliwości, ani obciążającego wywiadu, można powtórzyć USG za 6 miesięcy, a następnie przy braku zmian co roku. Natomiast ważne jest zebranie dokładnego wywiadu co do dolegliwości jakie spowodowały wykonanie USG oraz predyspozycji rodzinnych do występowania określonych chorób, wobec tego zalecam wizytę u lekarza i przedyskutowanie tego problemu.
Co do stwierdzenia, że są to zmiany bez uchwytnego unaczynienia, oznacza to, że nie budzą specjalnych podejrzeń.
Pozdrawiam,
Anna Aseńko