Jak można poradzić sobie z takimi dolegliwościami?

Mam refluks żołądka jestem po usunięciu polipów dwunastnicy i rano naddczo biorę 40 mg pomprezamolu.Problem w tym że od jakiegoś czasu zbiera mi się powietrze w podbrzuszu i mam biegunkę choć nie za każdym razem mogę się załatwić a jak już mogę to na raty.Probiwalem Laremid. I niutrofozadyd ale nie pomaga co robić? nie raz przy byle kaslaniu już czuję płynną substancję która chcę się wydostać na zewnątrz z odbytu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

refluks żołądkowy to schorzenie, które powoduje cofanie się treści żołądkowej z powrotem do przełyku. Objawy refluksu żołądkowego mogą obejmować zgagę, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, trudności w połykaniu, suchość w ustach, ból brzucha, nudności, wymioty i biegunkę.

Co do częstych biegunek, to mogą być one odpowiedzią organizmu na zabieg polipektomii. Najczęściej są spowodowane nadreaktywnością jelit i zmianą mikroflory jelitowej np. ze względu na przyjmowane leki.

Jeśli opisane dolegliwości będą się utrzymywać przez dłuższy czas lub nawet się nasilą, ważne jest skonsultowanie tego tematu z lekarzem lub gastroenterologiem, którzy będą mogli przeprowadzić szczegółową ocenę stanu zdrowia i zaplanować odpowiednie kroki. Mogą zmodyfikować dietę, zmienią stosowane probiotyki i leki, które pomogą w złagodzeniu objawów i przywróceniu równowagi w jelitach.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-nie-nalezy-lekcewazyc-polipow-jelit-i-zoladka

https://portal.abczdrowie.pl/polipektomia-czym-jest

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.