Wykrycie toksoplazmozy w 21. tygodniu ciąży

Córka jest w 21 tyg.ciąży ,usg połówkowe wykazało wszystko w porządku(łącznie z markerami na Downa,pomiary kostek,fałdu karkowego-duży chłopiec. Badanie tokso IgG 603 , IgM 2,85 - wdrożona revomycina, awidność 0,239-można traktować jako graniczna. Wizyta 5 XI. i rozpacz.Proszę o interpretację:(

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli wdrożone zostało już leczenie, należy mieć nadzieję że wszystko skończy się dobrze. W związku z graniczną awidnością warto powtórzyć oznaczenia przeciwciał za kilka tygodni.