Wykrycie torbieli w usg

Witam, niedawno byłam u lekarza i wykrył u mnie chyba torbiel, ponieważ stwierdził że nie wie co to dokładnie jest. Dodam że wcześniej miałam torbiel o wymiarach 4,25cm, odczuwałam niemiłosierne bóle lecz udało się ją wyleczyć hormonami. Teraz lekarz stwierdził że to jest torbiel lecz jakaś "inna" tzn że jej wymiary mają 5cm i jest tak jakby przerwana na pół choć nie do końca i otoczona błoną 0,5cm. Nie odczuwam żadnych bóli jak przy pierwszej. Chciałabym się dowiedzieć jaki to rodzaj torbiela ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu ustalenia rodzaju zmiany konieczne jest wykonanie dokładniejszych badań. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.