Wymiana protezy zębowej po nowotworze języka

Witam! Proszę o informację w zakresie wymiany protezy zębowej.Nie upłynęło jeszcze 5 lat od wykonania protezy,a mam kłopoty z jej użytkowaniem.Czy mam prawo ubiegać się o wykonanie nowej z NFZ ? Nadmieniam,że miałem 8 lat temu usuwany operacyjnie nowotwór języka i od tej pory mam duże problemy w obrębie jamy ustnej.Stała się bardziej wrażliwa,a proteza zębowa jest również jednym z czynników która na wrażliwość jamy ustnej wpływa. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii i pokierować mną.Dziękuję !!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W szczególnych przypadkach NFZ może zrefundować protezę wcześniej. Szczegółowe informacje uzyska Pani w lokalnym oddziale NFZ