Wymiana zastawki aortalnej a starania o dziecko

witam:) mam pytanie dotyczące życia po wymianie zastawki aortalnej na biologiczna.Po jakim mniej więcej czasie od operacji można zajść w ciążę jeśli wszystko jest dobrze.Wiem ,że mostek goi się ok.3 miesięcy I oczywiście lekarz musi ocenić stan zdrowia,ale czy jest możliwe że jeśli wszystko będzie dobrze to po 4 miesiącach można myśleć o dziecku ?obecnie mam 25 lat.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli zastawka będzie funkcjonować prawidłowo to można rozpocząć starania o dziecko. Sugeruję jednak odczekać około pół roku od zabiegu kardiochirurgicznego.