Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego w linii pośrodkowej 10 mm

Badanie MR kgęgosłupaC Na poziomachC5/C6widoczna jest tylna z prawostronną lateralizacją niewielka przepuklina krążka miedzykręgowego,wielkości 3mm,powoduje zmniejszenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej i spłycenie zachyłków bocznych kanału kręgowego,z wiekszym nasileniem po stronie prawek.Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego w linii pośrodkowej10mm.Poza tym uwypukleń krą.miedz.nie stwierdza sie.Wysokość trzonów kręgów C prawidłowa,szczelin złamania w ich odrębie nie zauważono.część 1
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza kierującego. Na podstawie opisu badania można podejrzewać chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy