O czym świadczą dyskretne uwypuklenia tylnych zarysów krążków do światła kanału kręgowego?

Witam. Na poz.Th5/Th6 widoczne są dyskretne uwypuklenia tylnych zarysow krążków do światła kanału kręgowego z pośrednim modelowaniem przedniej powierzchni rdzenia kręgowego..Co to oznacza??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to niewielkie przesunięcie krążków międzykręgowych do światła kanału kręgowego, które nieznacznie uciskają na rdzeń kręgowy.